Достапни линкови

Нов бран напади во Ирак


Во денешните бомбашки напади во Багдад и неколку други градови во Ирак биле убиени над дваесет луѓе. Новинските агенции потсетуваат дека меѓуверското насилство се зголемило во изминативе неколку месеци и оти го достигнало нивото од 2008 година. Имено, од почетокот на годинава досега во разни напади меѓу шиитите и сунитите загинале над 4 ипол илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG