Достапни линкови

Претседателот Иванов се срeтна со баронесата Д’Соуза


баронесата Франсис Д’Соуза
Претседателот Ѓорге Иванов и баронесата Франсис Д’Соуза, претседател на Горниот дом на Британскиот парламент, на денешната средба во Скопје, разменија мислења околу билатералните односи меѓу двете земји, економската соработка, како и за состојбите и перспективите на земјите од регионот за членство во Европската унија и НАТО. Претседателот Иванов, како што соопшти неговиот Кабинет, изрази очекување земјите членки на ЕУ, вклучувајќи го и Обединетото Кралство, да бидат адвокати на македонските аспирации за членство во евро-атланските структури, да помогнат и да ги забрзаат тие процеси.
XS
SM
MD
LG