Достапни линкови

Чуркин: на Саакашвили му треба проверка на менталното здравје


Рускиот амбасадор во Обединетите нации Виталиј Чуркин
Рускиот амбасадор во Обединетите нации Виталиј Чуркин изјави дека грузискиот претседател Михаел Саакашвили би требало да си го провери неговото ментално здравје. Тој ова го изјави откако Саакашвили во обраќањето на Генералното собрание остро ја критикуваше руската политика. За време на неговиот говор делегацијата на Русија ја напушти салата.
XS
SM
MD
LG