Достапни линкови

Кери најави интензивни мировни преговори за Блискиот Исток


Американскиот државен секретар Џон Кери изјави дека израелците и палестинците се согласиле да ги интензивираат мировните преговори. „Цел на обновувањето на преговорите е конечно, а не привремено решение“, рече тој пред затворениот состанок со палестински донатори на маргините на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк. Во групата донатори, или како што се нарекува Комитет за помош, има луѓе кои финансиски го помагаат опстанокот на палестинското стопанство.
XS
SM
MD
LG