Достапни линкови

Бомба експлодира во даночната служба во Атина


Бомба експлодира изутрината во седиштето на грчката даночната служба во Атина, јавуваат грчките медиуми. Експлозијата која предизвикала само материјална штета била претходно телефонски најавена во еден грчки весник и во полицијата. Веднаш по најавата делот околу зградата бил изолиран. Се претпоставува дека експлозијата е дело на анархистички групи.
XS
SM
MD
LG