Достапни линкови

Баронесата Д'Соуза ја продолжува посетата на Македонија


Баронесата Францес Д'Соуза, спикер на Горниот Дом на британскиот парламентот, денеска ја продолжува официјалната посета на Македонија. Предвидено е таа да биде примена кај претседателот на Македонија Ѓорге Иванов, како и да има средба со вицепремиерот задолжен за европски прашања Фатмир Бесими. Д'Соуза вчера, меѓу другото, беше примена од претседателот на македонскиот Парламент Трајко Вељаноски, а имаше и обраќање пред пратениците.
XS
SM
MD
LG