Достапни линкови

Судар на три товарни воза во Тексас


Три товарни воза се судрија во државата Тексас во САД, што предизвикало исфрлање на триесетина вагони од шините. Во инцидентот се повредени четири лица од кои двајца се во критична состојба соопшти американското министерство за јавна безбедност.
XS
SM
MD
LG