Достапни линкови

Во Њујорк утре средба на Филе со шефовите на дипломатиите од Западен Балкан


Евро-комесарот за проширување, Штефан Филе, утре во Њујорк ќе се состане со министрите за надворешни работи на земјите од Западен Балкан. Како што е најавено од седиштето на Европската Комисија во Брисел, Филе ќе има работен ручек со шефовите на дипломатиите, но не е прецизирано за што ќе се разговара.
XS
SM
MD
LG