Достапни линкови

Силен земјотрес во Пакистан создаде нов остров


Илустрација
Најмалку 280 луѓе загинаа и стотици се повредени при силен земјотрес Пакистан со интезитет од 7,8 степени. Американксиот геолошки истражувачки центар соопшти дека епицентарот бил во Белочистан а земјотресот бил почуствуван и во Њу Делхи и Дубаи. Според извештаите од терен во близина на крајбрежјето на Белочистан на површина се појавил нов остров во морето.
XS
SM
MD
LG