Достапни линкови

Бразил со критики за американското шпионирање


Претседателката на Бразил, Дилма Русеф ги критикуваше Соединетите Држави за шпионирањето на нејзината земја. Во Говорот на Генералниото собрание на Обединетите Нации, Русеф изјави дека Бразил ќе усвои нов регулатива и ќе примени нова технологија за заштита од нелегалното нарушување на комуникациите. Русеф во минатата недела ја одложи посетата на САД поради аферата со шпионирањето.
XS
SM
MD
LG