Достапни линкови

Десетици загинати во земјотрес во Пакистан


Најмалку 39 луѓе загинале во силниот земјотрес што денеска ја погоди провинцијата Балочистан, во југо-западен Пакистан. Се страхува дека бројката на настрадани не е конечна, бидејки имало разурнати објекти во региони од кои нема податоци.Земјотресот бил со јачина од 7,8 степени, а бил почувствуван и во Карачи, но во главниот град на Индија Њу Делхи.
XS
SM
MD
LG