Достапни линкови

Земјотрес го погоди западниот дел на Пакистан


архива
Силен земјотрес го погоди западен Пакистан. Според американскиот Геолошки Институт, земјотресот бил со сила од 7,8 степени, а епицентарот бил во провинцијата Балучистан.
Земјотресот се почуствувал во Карачи како и во главниот град на Индија Њу Делхи.
Засега нема извештаи за жртви или материјални штети.
XS
SM
MD
LG