Достапни линкови

Хрватот Вуљаниќ нов известувач на Европскиот парламент за Албанија


Хрватскиот европратеник Никола Вуљаниќ е избран за нов известувач на Европскиот парламент за Албанија, јави дописникот на МИА од Брисел.
Вуљаниќ, кој е член на Хрватската Работничка партија изјави дека ќе работи на тоа Албанија да добие кандидатски статус за членство во Европската унија.
XS
SM
MD
LG