Достапни линкови

Груевски во ОН ќе зборува в петок


Македонскиот премиер Никола Груевски треба да се обрати на Генералното собрание на ОН в петок.
Груевски синоќа присуствуваше на приемот на шефовите на делегациите учесници на 68-то Генерално Собрание на Светската организација, што го организираше американскиот претседател Барак Обама.
XS
SM
MD
LG