Достапни линкови

Во резолуцијата на ОН за Сирија може да се спомне поглавието 7


Рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј Рибаков изјави дека во резолуцијата на Обединетите Нации за Срија би можело да се спомне поглавието 7 на ОН за користење сила и тешки санкции.
Но, тоа според Рибаков, би било само како опција доколку режимот на Башар ал Асад не соработува на планот на уништување на хемиското оружје. Рибаков ова го зборуваше во руската Дума во Москва.
XS
SM
MD
LG