Достапни линкови

Протести на христијаните во Пакистан


Пакистанските христијани протестираа ширум земјата по двојниот бомбашки напад врз црквата на Сите Светци во неделата во Пешевар.
Станува збор за еден од најголемите напади врз христијаните.
Загинаа 81 лице, а 130 беа ранети.
XS
SM
MD
LG