Достапни линкови

Загриженост за исчезнатиот новинар во Узбекистан


Сергеј Наумов
Репортери без граници изразија загриженост за судбината на независниот новинари, кој од саботата е исчезнат во западен Узбекистан.
Станува збор за Сергеј Наумов, познат по неговите извештаи за присилна работа на полињата со памук во Узбекистан.
Уредникот на Фергана њуз Данаил Кислов изјави дека Наумов е можеби уапсен. Најмалку тројца ученици починаа на полињата во Узбекистан во изминативе денови при присилна работа.
XS
SM
MD
LG