Достапни линкови

Груевски и Попоски во Њујорк


Премиерот Никола Груевски и министерот за надворешни работи на Македонија Никола Попоски ќе учествуваат на годинашнтото 68 заседание на Генералното собрание на Обединетите нации. Во рамките на нивниот престој е предвидено тие да учествуваат и на повеќе собири, како и да имаат и средби со нивни колеги од другите земји.
XS
SM
MD
LG