Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево со мала до умерена облачност


Илустрација.
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 15 до 26 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 23 степени.
XS
SM
MD
LG