Достапни линкови

Металург почна со победа, Вардар ремизираше со Барцелона


Илустрација.
Македонскиот ракометен вицепрвак „Металург“ со победа ја започна новата сезона во Лигата на шампионите. На гостувањето во Берн, Металург го совлада швајцарскиот шампион „Вакер Тун“ со 23:22. Добар старт во Лигата на шампиони имаше и македонскиот шампион Вардар, кој синоќа во СЦ Борис Трајковски во Скопје одигра нерешено 29:29 против европскиот вицепрвак Барселона.
XS
SM
MD
LG