Достапни линкови

Убиени тројца странски војници во Авганистан


Илустрација.
Авганистански напаѓал облечен во униформа на националните безбедносни сили уби тројца војници на ИСАФ во источен Авганистан. Мисијата ИСАФ не ја соопшти точната локација на којашто се случил инцидентот, ниту, пак, ја соопшти националноста на убиените војници.
XS
SM
MD
LG