Достапни линкови

Доживотна суспензија за 14 фудбалери во Ел Салвадор поради местење


Илустрација.
Ел Салвадор доживотно им забрани настап на 14 фудбалски интернационалци за местење натпревари. Меѓу суспендираните се и некои од најпознатите и најискусни играчи од оваа средноамериканска држава. Еден играч е суспендиран на 18 месеци, двајца на по 6 месеци, еден е ослободен од обвинувањата, а четворица се соочуваат со понатамошна истрага, соопшти на прес-конференција претседателот на тамошната фудбалска федерација Карлос Мендез.
XS
SM
MD
LG