Достапни линкови

Франција и Литванија во европското кошаркарско финале


Од мечот Украина-Литванија на 15 септември 2013 година.
Репрезентацијата на Франција во второто полуфинале на Европското првенство во кошарка ја совлада Шпанија со 75:72 и се пласира во финалето. Претходно, во првото полуфинале, Литванија со 77:62 ја победи Хрватска. Финалето Франција - Литванија се игра утре од 21 часот, а дуелот за третото место Хрватска - Шпанија почнува во 17:30 часот.
XS
SM
MD
LG