Достапни линкови

Бомба фрлена во Митровица - нема повредени


Непознати лица денеска фрлиле бомба во населбата Бошњачка махала во северниот дел на Митровица, потврди за РСЕ портпаролот на полицијата на Косово Баки Кељани. Повредени нема но на куќата, која била запуштена, имало причинета материјална штета. Ова населба е мултиетничка.
XS
SM
MD
LG