Достапни линкови

Пукотници во Чикаго - најмалку 12 ранети


архива
Во престрелка во паркот Корнел во Чикаго се ранети 12 луѓе, меѓу кои и едно 3 годишно дете. Детето и двајца возрасни биле во критична состојба. Полицијата е во потрага по најмалку две лица кои стрелале од автомобил. До овој инцидент доаѓа три недели по насилството на денот на трудот во САД кога 8 луѓе загинаа во Чикаго а 20 тина други беа ранети.
XS
SM
MD
LG