Достапни линкови

Рохани - Иранците да имаат поголем пристап до интернет


Iran -- President Hassan Rohani is pictured during an interview with Ann Curry from the US television network NBC in Tehran, September 18, 2013
Иранскиот претседател Хасан Rohani, во интервју за американската мрежа Ен-Би-Си даде поддршка на зголемен пристап за Иранците до интернетот.
Според Рохани, во денешниот свет луѓето имаат право на пристап до информациите и правото на слободен дијалог.
Интервјуто доаѓа само неколку дена пред настапот на Рохани на Генералното собрание на ОН во Њујорк.
XS
SM
MD
LG