Достапни линкови

Во Багдад пронајдени тела на 10 егзекутирани луѓе


Ирачката полиција соопшти дека пронашла тела на 10 неидентификувани мажи кои биле со врзани раце и очи на кои им било стрелано во глава. Не е јасно кој стои зад убиствата. Властите велат дека телата биле пронајдени близу до една фабрика за лекови во близина на шиитската област Садр Сити. Тоа е прв пат по неколку години голем број на тела да бидат пронајдени на едно место.
XS
SM
MD
LG