Достапни линкови

Дачиќ го осуди убиството на припадник на Еулекс


Српскиот премиер Ивица Дачиќ го осуди денешниот напад врз возило на Еулекс во северниот дел на Косово при што еден припадник на оваа мисија на ЕУ бил убиен. Според него, она што денеска било направено претставува екстремистички, а не патриотски чин кој е против интересите на Србија и на српскиот народ на Косово.
XS
SM
MD
LG