Достапни линкови

Талибанците убиле десетина авганистански полицајци


Талибански бунтовници вчера од заседа нападнале полициски конвој во северниот дел на Авганистан при што убиле најмалку 10 полицајци, а дваесетина заробиле. Авганистанското министерство за внатрешни работи засега не потврдува дали талибанците имаат заробено полицајци.
XS
SM
MD
LG