Достапни линкови

Временска прогноза - сончево со мала облачност


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и потопло. Попладне во северните делови ќе има зголемување на облачноста со услови за краткотраен локален дожд во вечерните часови. Доцна попладне ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од четири до 12, а дневната од 22 до 29 степени.

Во Скопје утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 27 степени.

До недела ќе преовладува стабилно и суво време со умерен северен ветер.
XS
SM
MD
LG