Достапни линкови

Проверка на сите американски безбедносни објекти


Американскиот секретар за одбрана Чак Хегел нареди да биде преиспитана безбедноста на американските безбедносни објекти во светот, по престрелката во поморската база во Вашингтон, во која загинаа 12 луѓе. Тој изјави дека преиспитувањето ќе помогне да бидат откриени евентуалните пропусти и да бидат корегирани.
XS
SM
MD
LG