Достапни линкови

Расмусен: Воената опција и даде шанса на дипломатијата во Сирија


Верувам дека заканата со воена акција беше причина зошто дипломатијата доби шанса во врска со кризата во Сирија. Ова денеска во Лондон го изјави генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен, по разговорите со британскиот премиер Дејвид Камерон. Расмусен додаде дека треба да се искористи моментот за продолжување на дипломатскиот и политичкиот процес во Сирија, но оти воената опција и натаму треба да биде на маса.
XS
SM
MD
LG