Достапни линкови

САД - лансирање на приватна ракета „Антарес“


Приватната компанија Орбитална Научна Корпорација ќе лансира ракета наречена Антарес во Вирџинија која треба да патува до Меѓународната Вселенска Станица. Ракетата ќе носи карго капсула наречена Цигнус.
Станува збор за програма на приватната компанија и НАСА, како дел од напорите за приватизација на американбските вселенски мисии.
XS
SM
MD
LG