Достапни линкови

Русија имала нови докази за хемискиот напад во Сирија


Заменик шефот на руската дипломатија Сергеј Рибјаков во Дамаск
Заменик шефот на руската дипломатија Сергеј Рибјаков изјави дека сирискиот режим и предал на Русија нови докази за тоа дека хемискиот напад на 21 август во близина на Дамаск го извршиле бунтовниците. Рибјаков по разговорите во Дамаск изрази разочараност од извештајот на Обединетите нации нарекувајќи го политизиран и едностран.
XS
SM
MD
LG