Достапни линкови

Кери: внимателно ќе ја следиме Сирија


Американскиот државен секретар Џон Кери
Американскиот државен секретар Џон Кери изјави дека Соединетите држави внимателно ќе го надгледуваат секој чекор во остварувањето на планот за отстранување на сириското хемиско оружје. Тој на состанокот зад затворена врата ги информирал членовите на Одборот на Сенатот за надворешни работи за планот што во минатата недела бил постигнат со Русија околу сирискиот проблем.
XS
SM
MD
LG