Достапни линкови

Ловокрадец во Австрија убил четири луѓе


Виена
Австриската полиција денеска го нашла телото на човекот за кој постои сомневање дека убил четири лица. Телото било најдено на неговата фарма на околу 90 километри западно од Виена. Драмата почнала во понеделникот откако полицајците сакале да го уапсат Алојс Хубер, осомничен за ловокрадење. Тој отворил оган врз полицајците при што убил тројца, а потоа земал еден полицаец за заложник. Неговото тело и телото на Хубер биле пронајдени во фармата.
XS
SM
MD
LG