Достапни линкови

Припадник на Златна Зора убил грчки левичар


Активист на грчкото екстремно левичарско движење Антарсија им подлегнал на повредите што во текот на изминатата ноќ со нож му ги нанел припадник на неонацистичката партија Златна Зора. Ова се случило по нивната меѓусебна караница во едно предградие на Атина. Сведоците велат дека караницата почнала околу фудабалот, но прераснала во тепачка поради различните политички ставови. 45 годишниот припадник на Златна зора бил уапсен.
XS
SM
MD
LG