Достапни линкови

Жива и по 15 дена во бунар


Една жена во Кина била пронајдена жива откако пред петанесет дена паднала во еден напуштен бунар. 38 годишната Су Киуџиу преживеала со пиење дождовница во бунарот и со јадење пченка која ја имала со себе кога паднала.
XS
SM
MD
LG