Достапни линкови

Иванов на средба со албанскиот премиер Рама


Македонскиот претседател Ѓорге Иванов
Македонскиот претседател Ѓорге Иванов, кој е во посета на Албанија денеска треба да оствари средба со албанскиот премиер Еди Рама. Иванов вчера оствари средба со претставници на македонското малцинство во Албанија.
Иванов учествуваше и на 5. Регионален претседателски Самит на тема „Пристапи кон практична употреба на можностите за поефикасна регионална соработка“ во Драч. Иванов притоа оствари средба со домаќинот албанскиот претседател Бујар Нишани, како и со претседателот на Црна Гора, Филип Вујановиќ и претседателот на Косово, Атифете Јахјага.
XS
SM
MD
LG