Достапни линкови

Попоски и Џафери на Североатланскиот совет на НАТО


Министерот за одбрана, Талат Џафери и министерот за надворешни работи, Никола Поповски ќе ја предводат делегацијата од Македонија на Состанокот на Северноатлантскиот совет на НАТО, која ќе се одржи денеска во Брисел. На состанокот и двајцата министри ќе имаат свое обраќање за прогресот на политичко – економските и воено – одбранбените реформи во земјата во рамките на 14 циклус на Акциониот план за членство во НАТО.
XS
SM
MD
LG