Достапни линкови

Обама бара построг закон за поседување оружје


Американскиот претседател Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама побара построги проверки на купувачите на оружје по престрелката во еден објект на американската морнарица, во која загинаа 12 лица. Според него, фактот дека земјата нема доволно цврст систем за проверка ја прави ранлива земјата на таквите масовни инциденти. Обама предложи построг закон за поседување на оружје, кој беше одбиен од Конгресот.
XS
SM
MD
LG