Достапни линкови

Состанок на работните групи од Македонија и Бугарија


Во Крива Паланка денеска беше одржан петтиот состанок на работните групи од Република Македонија и од Република Бугарија, во врска со нацрт текстот на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка. На состанокот, како што соопшти Министерството за надворешни работи, посебно биле разгледани отворените прашања по однос на кои се бара заедничко решение.
XS
SM
MD
LG