Достапни линкови

ЕК го поздравува македонскиот меморандум


Европската комисија во принцип ги поздравува ваквите договори, изјави за МИА Питер Стано портпарол на ЕК за потпишаниот Меморандум за стратегиската цел - членство во Европската унија на Република Македонија, кој го потпишаа сите партии, освен ДПА и Либералната партија.
ЕК Овој потег на македонските политички партии доаѓа во време на финализација на прогрес-извештајот на ЕК, кој е најавено дека ќе биде објавен на 16-ти октомври.
XS
SM
MD
LG