Достапни линкови

Катастрофални штети од поплавите во Русија


Над 135 илјади луѓе се зафатени од поплавите на далечниот исток на Русија. Заменик министерот и пратеник за Далечниот Исток Јуриј Трутнев изјави дека се оштетени 14 илјади куќи, 1600 километри пат, 174 мостови и 825 општествени капацитети.
Поплавите што по поројните дождови ги предизвика излевањето на реката Амур се најлоши во изминативе 12 години.
XS
SM
MD
LG