Достапни линкови

Иран: деблокирани Фејсбук и ТвитерПовеќе извори во Иран потврдија Фејсбук и Твитер се достапни без користење на алатките за антифилтрирање кои Иранците ги користеа за пристап до блокираните веб страници. Фејсбук, кој е најпопуларна социјална мрежа во Иран беше претходно накратко одблокиранн, веројатно со цел да им овозможи на властите да го апдејтираат софтверот за строга контрола.
XS
SM
MD
LG