Достапни линкови

Убиени и повредени во седиштето на морнарицата на САД


При престрелка во седиштето на американската морнарица во САД четворица луѓе се убиени а десетина се ранети.
Еден од тројцата напаѓачи се уште не е фатен.
Во зградата на морнарицата има 3 илјади луѓе.
Полицијата во Вашингтон ја подигна состојбата на готовност.
XS
SM
MD
LG