Достапни линкови

ОД МВР сè уште нема потврда за наводното апсење на 15 лица за шпионажа


Илустрација
Полицијата изутрината привела 15 лица осомничени за шпионажа и злосторничко здружување, јавија медиумите во Македонија. Од МВР се уште нема потврда за акцијата, но и за информацијата што ја објавија некои медиуми дека меѓу приведените е и шефот на кабинет на претседателот на Собранието Трајко Вељаноски, член на продукцијата „Контрабанда“, како и лица од безбедносните структури. Повеќе детали од МВР се очекуваат во текот на денот.
XS
SM
MD
LG