Достапни линкови

Автомобил бомба во Чеченија, 3-ца загинати


Тројца полицајци биле убиени, а 4-ца повредени при самоубиствен напад со автомобил бомба врз полициска станица во Чеченија. До инцидентот дошло на 50 километри западно од главниот град Грозни.
XS
SM
MD
LG