Достапни линкови

Изгаснат пожарот на руската атомска подморница "Томск"Пожарот што избувнал денеска на руската атомска подморница Томск, во пристаништето кај Владивосток, бил изгаснат. Според официјални претставници, нема повредени и не е забележана радијација. Руското министертво за одбрана формира специјална комисија која ќе ги истражи причините за пожарот, но се претпоставува дека станува збор за човечка грешка.
XS
SM
MD
LG