Достапни линкови

Сарачини-недоразбирањата со Косово се надминати


Министерот за економија Ваљон Сарачини
Министерот за економија Ваљон Сарачини изјави денеска дека на негово огромно задоволство недоразбирањата меѓу Косово и Македонија се надминати. Според него, тоа значи дека отсега протокот на стоки, услуги и движењето на граѓаните од двете земји ќе се одвива непречено.
Сарачини порача дека негов врвен приоритет од самиот почеток било изнаоѓање на решение и надминување на состојбата и тоа е постигнато како резултат на залагањата на двете влади.
XS
SM
MD
LG